30 Something Plus Blog

O wysoko wrażliwych osobowościach, introwertyźmie, frustracji, innych podobnych i życiu na co dzień ;)

Kilka słów o blogu

Ten blog jest pisany przede wszystkim z myślą o tych, którzy tak jak ja są wysoko wrażliwi i być może introwertyczni. Ale nie tylko. Jeżeli jesteś po trzydziestce i niekoniecznie zadowolony/a ze swojego życia to zapraszam. Ja też nie. Powoli jednak uczę się jak cieszyć się tym co mam. Uczę się też jak czerpać satysfakcję z życia i więcej z niego korzystać. Wreszcie – jak radzić sobie z wysoką wrażliwością, którą dopiero teraz tak naprawdę odkrywamy i na temat, której dopiero teraz się tak wiele uczymy. Kiedyś myślałam, że jak po długim, głośnym dniu potrzebuję się wyciszyć, to po prostu jestem dziwna. Byłam traktowana jako nadwrażliwa, kiedy nadmiernie reagowałam na krzywdę lub radość innych. Bliscy mi ludzie i znajomi zawsze byli w szoku, że tak łatwo się wzruszam. A ja myślałam, że coś ze mną nie tak. Dzisiaj wiem „co mi dolega” i jak sobie z tym radzić. Co nie znaczy, że jeśli chodzi o karierę zawodową, zarobki i sukcesy finansowe, nie miałam większych aspiracji, a życie jak zwykle dało mi to, czego potrzebuję a nie to czego sobie życzyłam. Jestem jednak wdzięczna za to, co mam. Cieszę się, że mam cudowną córkę, która nie raz swoją energią i pomysłami przyprawia mnie o zawrót głowy i partnera, z którym uwaga w tym roku mija nam 10 lat. Nie raz jest nam ciężko i trudno, staramy się jednak sobie radzić. Dlatego i o tym być może znajdziecie tu nieco. Nazwijmy to blogiem lifestylowym z małym twistem. Bo nasze życie to nie tylko modne białe meble i szare ściany z drewnianymi dodatkami do wnętrz, ale przede wszystkim to paleta barw od białego przez żółty, czerwony aż do czarnego. Na co dzień mieszkam w Szkocji, więc postaram się zapoznać Was z tym pięknym krajem o surowym klimacie.

Co do mnie oprócz wyżej wspomnianych wieku i cech charakteru, rodziny, skończyłam kilka różnych kierunków studiów, na co dzień nadal się dokształcam, potwornie tęsknię za Polską i prowadzę własną firmę. Na imię mam Małgosia, a mój znak zodiaku to Lew.

Jak rozpoznać WWO? – Test

Jak rozpoznać woo

Jak rozpoznać WWO?

Zacznijmy od tego, że jeszcze bardzo, ale to bardzo dużo ludzi nie wie, że jest wysoko wrażliwą osobowością. Jeden z polskich psychologów zanim został psychologiem był marketingowcem. Zmianę zawodu argumentował tym, że przez większość czasu nie rozumiał co się z nim dzieje. Dużo bardziej odczuwał stymulację, odbierał więcej bodźców, więcej przeżywał i coraz gorzej sobie z tym radził. Postanowił więc poszukać rozwiązania swoich problemów. I tak w wielkim skrócie został psychologiem, który dzisiaj pomaga WWO.

Czym jest więc WWO?

Czy wchodząc do danego miejsca widzisz nie tylko ludzi i wnętrze, ale wręcz odczuwasz jaka jest atmosfera? Widzisz oznaki wzajemnej przychylności lub odwrotnie nienawiści? Zauważasz więcej detali niż inni Tobie bliscy znajomi, rodzina i przyjaciele?
Czy jak z kimś rozmawiasz to odczuwasz jego intencje i wiesz coś, mimo że jego przekaz werbalny był inny lub nie do końca jasny?
Czy są dni a wręcz godziny, kiedy potrzebujesz się wyciszyć i zresetować? Odizolować od reszty świata i pobyć po prostu ze sobą?
Czy są momenty, kiedy odpływasz i wydajesz się być nieobecny/nieobecna?
Czy głośna muzyka działa Ci wyjątkowo na nerwy a zwłaszcza jak nie jest wybrana przez Ciebie tylko przez innych lub po prostu odtwarzana przez sąsiada?
Czy masz nierzadko wrażenie, że słyszysz za dużo, za dużo się wokół Ciebie i potrzebujesz natychmiast się wycofać?
Czy w związku z powyższym są dni, kiedy czujesz się wyczerpany/a? Potrzebujesz odpoczynku i spokoju i wiesz, że dłużej nie wytrzymasz więc musisz jak najszybciej ukryć się przed światem?
Jeżeli odpowiedziałeś/-aś na te pytania twierdząco, jest bardzo duża szansa, że jesteś osobą o wysokiej wrażliwości. Teraz pytanie jak sobie z tym poradzisz i jak będziesz siebie przez to oceniać i chronić.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Sprawdź

Powiązane wpisy

Jak o siebie zadbać….

Tak jak już pisałam, zamieszczam post, w którym znajdziecie informację, co warto robić, żeby o siebie zadbać w tym trudnym czasie. Wszyscy jesteśmy przerażeni, obawiamy

Flaga Ukrainy

O wojnie…..

Zakładając bloga, nie sądziłam, że będę tu umieszczać wpisy, które w jakiś sposób mogą być polityczne. Miałam już te wątpliwości, kiedy Afganistan zajmowali Talibowie. Wówczas

„Też tak mam”

O tym, że są książki, które podnoszą nas na duchu nie każdy wie. A warto. Są dni, kiedy wydaje nam się, że już dłużej nie

Nowy Rok to nadzieja na nowe, lepsze jutro.

Nowy Rok sprzyja zatem noworocznym postanowieniom. Większość z nas zakłada sobie, że schudnie, że zmieni styl życia, że będzie więcej pracować, mniej pracować, więcej czytać,

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *