30 Something Plus Blog

O wysoko wrażliwych osobowościach, introwertyźmie, frustracji, innych podobnych i życiu na co dzień ;)

Kilka słów o blogu

Ten blog jest pisany przede wszystkim z myślą o tych, którzy tak jak ja są wysoko wrażliwi i być może introwertyczni. Ale nie tylko. Jeżeli jesteś po trzydziestce i niekoniecznie zadowolony/a ze swojego życia to zapraszam. Ja też nie. Powoli jednak uczę się jak cieszyć się tym co mam. Uczę się też jak czerpać satysfakcję z życia i więcej z niego korzystać. Wreszcie – jak radzić sobie z wysoką wrażliwością, którą dopiero teraz tak naprawdę odkrywamy i na temat, której dopiero teraz się tak wiele uczymy. Kiedyś myślałam, że jak po długim, głośnym dniu potrzebuję się wyciszyć, to po prostu jestem dziwna. Byłam traktowana jako nadwrażliwa, kiedy nadmiernie reagowałam na krzywdę lub radość innych. Bliscy mi ludzie i znajomi zawsze byli w szoku, że tak łatwo się wzruszam. A ja myślałam, że coś ze mną nie tak. Dzisiaj wiem „co mi dolega” i jak sobie z tym radzić. Co nie znaczy, że jeśli chodzi o karierę zawodową, zarobki i sukcesy finansowe, nie miałam większych aspiracji, a życie jak zwykle dało mi to, czego potrzebuję a nie to czego sobie życzyłam. Jestem jednak wdzięczna za to, co mam. Cieszę się, że mam cudowną córkę, która nie raz swoją energią i pomysłami przyprawia mnie o zawrót głowy i partnera, z którym uwaga w tym roku mija nam 10 lat. Nie raz jest nam ciężko i trudno, staramy się jednak sobie radzić. Dlatego i o tym być może znajdziecie tu nieco. Nazwijmy to blogiem lifestylowym z małym twistem. Bo nasze życie to nie tylko modne białe meble i szare ściany z drewnianymi dodatkami do wnętrz, ale przede wszystkim to paleta barw od białego przez żółty, czerwony aż do czarnego. Na co dzień mieszkam w Szkocji, więc postaram się zapoznać Was z tym pięknym krajem o surowym klimacie.

Co do mnie oprócz wyżej wspomnianych wieku i cech charakteru, rodziny, skończyłam kilka różnych kierunków studiów, na co dzień nadal się dokształcam, potwornie tęsknię za Polską i prowadzę własną firmę. Na imię mam Małgosia, a mój znak zodiaku to Lew.

Ranking filmowych przyjemności

Świąteczna przerwa to czas dla nas samych. Czas, który możemy poświęcić na spędzanie z Rodziną, czytanie książek lub po prostu oglądanie przyjemnych i radosnych filmów tzw. Guilty pleasure. Kiedy powoli świąteczna przerwa się kończy a nas dopada marazm z powodu powrotu do szarej rzeczywistości, tym bardziej chcemy utrzymać świąteczny czar. Gdybyście szukali inspiracji dla WWO, to tu znajdziecie listę moich ulubionych świątecznych filmów.
Większość dostępna na platformie Netflix.

1.”Dawid i Elfy” – to tegoroczna produkcja, film produkcji polskiej. Pięknie zrealizowany z fantastycznym przesłaniem, że najważniejsze jest to z kim spędza się święta a nie jakie prezenty się dostaje. Dawno się tak nie wzruszyłam. Dobra przypominajka dla tych, którzy stracili poczucie wartości.

2. „Elf” – stary, amerykański film. O tym, że warto wierzyć. Zawsze, bez wyjątku, bo cuda się zdarzają.

3. „Ostatnie wakacje”. Film warty obejrzenia szczególnie przez tych, którzy zatracili się w pracy i w poczuciu obowiązku nieustannego zarabiania pieniędzy. O tym, że czasami potrzebujemy dostać złą wiadomość, żeby przewartościować swoje życie i zacząć spełniać marzenia. Mi w tym roku daje dużo do myślenia. Mam sporo postanowień noworocznych. Jak nigdy.

4. „Last Christmas” – bardzo wzruszająca komedia romantyczna. Film jest generalnie o tym, że warto dawać innym cząstkę siebie. Bo to (notabene) może wrócić do nas ze zdwojoną siłą. Piękny film o tym jak pokonać swoje słabości i stać się lepszym człowiekiem.

5. „Holiday” – pozycja, która jest na rynku już kilka lat, ale nieustannie popularna i warta oglądnięcia. Nawet po raz kolejny. Film, który opowiada o pięknej i prawdziwej miłości. O tym, że miłość nie zna granic i nie ma granic. O tym, że dzieli nas wiele, ale łączyć może jeszcze więcej.

6. „Słodki smak świąt” to historia o kalendarzu adwentowym, który spełnia marzenia. Która z nas by nie chciała doświadczyć cudów na swojej drodze. W pogoni zapominamy o tym kto i dlaczego jest dla nas najważniejszy a marzenia o spełnieniu schodzą na dalszy plan. A gdyby tak los sprawił, że nie mamy wyjścia tylko zaakceptować bieg wydarzeń….

7. „Świąteczny spadek” to świąteczna przypominajka, że nie pieniądze, ale tradycja liczą się najbardziej. To ona jest najcenniejsza i sprawia, że czujemy się dostrzeżeni. Piękny film o miłości i przyjaźni, które mimo upływających lat i rozwoju firmy są podstawą funkcjonowania społeczności. Naprawdę warto obejrzeć.

8. „Kalifornijskie święta” choć trudne i w obliczu tragedii, to z pozytywnym zakończeniem. Świąteczna miłość sprawia, że gospodarstwo rolne zostaje uratowane a młodą dziewczynę i jej siostrę czeka świetlana przyszłość. Nie jedna z nas marzy o księciu na białym koniu. Tu w wersji robotnego chłopaka z miasta, który okazuje się być bardzo poukładanym mecenasem.

9. „Randki od święta” to film o nieoczywistej i czasami trudnej miłości. O przyjaźni, która niespodziewanie może się przerodzić w głębsze uczucie. Film obfituje w duże poczucie humoru, dużo radości i śmiechu, ale też prawdziwych i realnych problemów. O tym, że czasami je łatwiej przeżyć we dwoje….

10. „Świąteczne kroniki” cz. 1 i 2. to fantastyczna produkcja amerykańska. Piękny rodzinny film, który porusza bardzo trudne tematy śmierci jednego rodzica, ale też miłości, pamięci i tradycji. O tym, że prawdziwa miłość i wiara mogą przezwyciężyć najtrudniejsze emocje i doświadczenia.

Wszystkie te pozycje to ukojenie dla skołatanych nerwów każdego WWO, który ogromnie przeżywa wydarzenia ostatnich dwóch lat. To światełko w tunelu, które daje nadzieje na lepsze jutro. I choć te sformułowania mogą się wydawać wyświechtane to najprawdziwsza prawda. W taki czas jak teraz zwłaszcza potrzebne są nam pozytywne emocje żebyśmy mogli iść odważnie na przód ciesząc się na lepsze jutro. Być może nawet kreując to lepsze jutro. Bo nic za nas się nie zrobi a my możemy realnie wpłynąć na przyszłość pod warunkiem, że zrobimy to razem.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Sprawdź

Powiązane wpisy

Jak o siebie zadbać….

Tak jak już pisałam, zamieszczam post, w którym znajdziecie informację, co warto robić, żeby o siebie zadbać w tym trudnym czasie. Wszyscy jesteśmy przerażeni, obawiamy

Flaga Ukrainy

O wojnie…..

Zakładając bloga, nie sądziłam, że będę tu umieszczać wpisy, które w jakiś sposób mogą być polityczne. Miałam już te wątpliwości, kiedy Afganistan zajmowali Talibowie. Wówczas

„Też tak mam”

O tym, że są książki, które podnoszą nas na duchu nie każdy wie. A warto. Są dni, kiedy wydaje nam się, że już dłużej nie

Nowy Rok to nadzieja na nowe, lepsze jutro.

Nowy Rok sprzyja zatem noworocznym postanowieniom. Większość z nas zakłada sobie, że schudnie, że zmieni styl życia, że będzie więcej pracować, mniej pracować, więcej czytać,

1 thought on “Ranking filmowych przyjemności”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *